Alligator

 

Firma Alligator została założona w 1976 roku na Tajwanie. Początkowo zatrudniano tylko pięciu pracowników do wytwarzania hamulców oraz kontroli jakości linek do rowerów, motocykli i przemysłu motoryzacyjnego. W 1994 fabryka została przeniesiona do większych i bardziej zaawansowanych technicznie obiektów, gdyż zapotrzebowanie na ich produkty znacznie wzrosło. Liczne programy modernizacji, skomputeryzowanie oraz zautomatyzowanie linii  umożliwiły wzrost produkcji.

Aktualnie firma Allligator jest jednym z największych na świecie wytwórców
i projektantów kabli, linek i przewodów do rowerów oraz motocykli, a także posiada ponad 15 patentów na całym świecie.

Krokiem milowym w rozwoju firmy było opracowanie technologii wzmacniania linek i pancerzy Kevlarem i opatentowanie tego pod nazwą Bullet. System ten został wdrożony w 1997 r., co połączono z decyzją o wprowadzeniu do sprzedaży linek i pancerzy Alligatora na rynkach aftermarket.

Firma Allligator nadal będzie aktywnie uczestniczyć w rozwoju kolarstwa, nieustająco  tworząc nowe produkty. Niezmiennym pozostaje dążenie firmy do ciągłego ulepszania swoich wyrobów, w taki sposób, aby wszyscy mieli dostęp do komponentów najwyższej jakości.
Znalezione obrazy dla zapytania alligator bike logo
Sprawdź dostępność produktów Alligator w sklepach AirBike.pl