Brake Authority

 
High-endowe okładziny hamulców tarczowych francuskiej firmy Brake Authority tworzą jedyną swojego rodzaju ofertę na rynku. Charakteryzuje je bardzo dobra siła hamowania, ponadprzeciętna żywotność a przy tym, dzięki zastosowaniu technologii NoNiTech, nie zawierają niebezpiecznego dla zdrowia i środowiska niklu!

Wszystkie okładziny Brake Authority są okładzinami metalicznymi. Wybór ten jest motywowany lepszą wytrzymałością oraz większą siłą hamowania. Produkcja okładzin żywicznych jest z pewnością łatwiejsza i tańsza, ale nawet gdy uda się osiągnąć zadowalający poziom jakości hamowania, okładziny tego typu nigdy nie będą w takim stopniu żywotne, jak wysokojakościowe okładziny oparte na technologii metalicznej!
 
Okładziny Brake Authority powstają przy ścisłej współpracy z legendą downhillu Fabienem Barellem, teamem Subaru Mondraker oraz inżynierami z Tecmas Company, firmy specjalizującej się w pomiarach technicznych w moto GP oraz motocrosie. Według naszych wiadomości tego typu współpraca jest jedyną swojego rodzaju w świecie MTB! Liczne jazdy testowe w rzeczywistych warunkach panujących podczas downhillu pozwalają połączyć odczucia profesjonalnych zawodników z wynikami obiektywnych pomiarów. Numeryczne dane pozyskiwane podczas tych pomiarów tworzą bazę danych niezbędną do osiągnięcia najważniejszego celu - produkowania najlepszych na świecie okładzin do hamulców tarczowych!
 
Brake Authority oferuje okładziny w trzech wersjach:


"AGGRESSIVE" - przeznaczone do jazdy w ekstremalnych warunkach; najwyższa siła hamowania; zalecane do DH oraz FR
 
"BURLY" - łatwa do kontrolowania progresywna siła hamowania; nie agresywne dla tarcz; zalecane do XC, all-mountain oraz enduro
 
"CERAMIC" - okładzina identyczna z modelem "AGGRESSIVE"; nośnik okładziny pokryty powłoką ceramiczną redukującą przegrzewanie się hamulców ("fading"); zalecane do wszystkich dyscyplin MTB.
     
 
Sprawdź dostępność produktów Break Authority w sklepach AirBike.pl