Brooks

 
Firma Brooks powstała w Anglii w 1866r. Siodła tej marki to w obecnych czasach prawdziwe dzieła sztuki. Sposób produkcji oraz drobiazgowo selekcjonowane materiały zawsze stoją na najwyższym możliwym poziomie. To co szczególnie wyróżnia markę Brooks to fakt iż wszystkie siodła i akcesoria wykonywane są ręcznie zawsze przy zastosowaniu skóry najwyższej klasy. Produkty tej marki charakteryzują się wyjątkową trwałością i klasycznym designem. Niektóre modele nie zmieniły się od 1927 r. co świadczy o przywiązaniu firmy do tradycji i sprawdzonych, przetestowanych przez pokolenia rowerzystów technologii. JAKOŚĆ  to główna myśl przewodnia angielskiej manufaktury która produkuje siodła od prawie 150 lat.Cechą charakterystyczną dla wszystkich siodeł marki Brooks jest właściwość dostosowywania się siodła do indywidualnych kształtów anatomicznych tylko jednego użytkownika. Siodła przez pierwsze 3-6 miesięcy (w zależności od intensywności użytkowania) powoli dostosowują się tylko do jednego użytkownika i tylko ta jedna osoba będzie wygodnie na nim jeździła. Taka właściwość to niesamowita zaleta bo kupując siodło marki Brooks kupujemy siodło robione "na miarę".....
 
   
     
 
Charakterystyka wybranych modeli:
 
Siodło Brooks B33 Uni Black- Oryginalnie zaprojektowane w 1938 roku dla jazdy w ciężkich warunkach. B33 jest jedynym modelem w którym standardem nieprzerwanie jest "pleciona sprężyna" i przednia sprężyna w kształcie pętli. Wygląd siodła świetnie komponuje się z miejskim rowerem. Jest doskonałym wyborem do jazdy w miejskich warunkach.
 
Siodło Brooks B304 Colt - Brooks colt to siodełko, które światło dzienne ujrzało w roku 1979 od tego czasu ma wielu zwolenników i cenione jest zwłaszcza za jego bardzo dużą wytrzymałości i trwałość. Produkcję Colta przerwano  na jakiś czas, ale wciąż pozostaje widoczny na drogach. Colt wyróżnia się spośród innych modeli Brooksa dużą gamą kolorów ( pięć do wyboru), 
jak zawsze opartą na naturalnych barwnikach roślinnych.
 
Siodło Brooks B190 Uni 3Fed- Bardzo wygodne, uniwersalne siodełko Brooksa. Najnowsza propozycja zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wyposażone w podwójny system sprężyn zapewnia komfortowe użytkowanie. Wspaniały dodatek do klasycznych miejskich krążowników, jakich wiele można spotkać na ulicach miast w Holandii czy Danii. 
 
Brooks B73 -powstał w roku 1935 na podstawie pierwowzoru pierwszego siodełka z trzema sprężynami (2 z tyłu, 1 z przodu), które zostało zaprojektowane już w roku 1890 przez Johna Boultbee Brooks. B73 ma podobną budowę skóry do modelu B66 dlatego też przeznaczone jest do jazdy w pozycji wyprostowanej. Siodełko Brooks B73 jest uważane za jedno z najlepiej tłumiących wstrząsy siodełek marki Brooks. B73 należy do wersji Unique.
 
Siodło Brooks B337H- Flyer Special Men- Komfortowe od pierwszego dnia dzięki miękkiej skórze. Flyer i Flyer S Aged to nasze klasyczne modele powstałe do trekkingu i turystyki. 
Siodła mają podobny kształt i wymiary do popularnego B17. Łączą w sobie komfort Flyer z popularnych B17 z dodatkowym zawieszeniem zapewnionym przez dwie tylne sprężyny. 
 
Siodło Brooks B17 -Special Green Cooper- Jest to kultowy model. Siodło to jest idealne do każdego dystansu i stylu jazdy. Touring, trekking czy rekreacyjne przejażdżki.Dostępne jest na rynku już od ponad 100 lat, a w katalogu widnieje od 1898 roku. Model występuje w dwóch wersjach B17 (męski) i B17 S (damski). Standardowe modele posiadają czarne szyny ze stali. B17 jest wyposażony w miedziane stalowe kowalstwo. Zarówno B17 Titanium i B17 Special posiadają ręcznie wykute miedziane nity. 
 
Siodło Brooks Swift Special- Swift jest jednym z pierwszych nowoczesnych meskich szosowych siodełek Brooks. Tradycyjnie było ono dostępne tylko z szynami tytanowymi, jednak od 2008 roku zostało również wykonane z chromowanej stali. Obie wersje posiadaja tradycyjne wykonanie z cietymi bokami i miedzianymi nitami. 
 
Siodło Brooks B135 Uni 3Fed-  135 jest modelem posiadającym najwięcej sprężyn, charakteryzuje się podwójnymi sprężynami na trzech końcach siodła.Komfort gwarantuje skórzane obicie, które ma ten sam kształt co dobrze znany model B66. 
 
     
 

Sprawdź dostępność produktów Brooks w sklepach AirBike.pl