DMT

DMT to włoski producent wysokiej jakości butów kolarskich. W najnowszej ofercie firmy znajdują się buty dla każdego poziomu zaawansowania i każdej kieszeni.
 
Najwyższym modelem do kolarstwa górskiego są buty X-Ride. To produkt stworzony z myślą o wyczynowcach. Podeszwa jest kombinacją carbonowo-poliuretanową, a cholewka wykonana z micro fibry. Buty mają zewnętrzny wentylowany zapiętek stabilizujący stopę. Tylko w tym modelu zastosowano innowacyjny sposób zapinana za pomocą systemu RAM (Rotary Activated Monofilament), który wykorzystuje linkę i i ergonomiczną obracającą się dźwignię do zapinania. Dźwignia mocowana jest na zatrzask i daje się łatwo wymienić w razie konieczności. Buty X-Ride są bardzo lekkie, co zapewne docenią zawodnicy. Para w rozmiarze 41 według producenta waży zaledwie 630 gramów. Dostępne kolory: biało-srebrny i czarno-złoty.
 
 

Kolejny model MTB to Krypton. Cholewka wykonana z micro fibry z dużymi wstawkami z miękkiej siateczki, zapewniającej dobrą wentylację. Także tu zastosowano zewnętrzny plastikowy zapiętek. Górny pasek zapinany zatrzaskową dźwigienką, dwa dolne zapinane na tradycyjny rzep. Sama dżwiagenka została skrócona o 1 cm, a skok zatrzasku wynosi 6 mm, co pozwala na precyzyjne dopasowanie buta do stopy. Podeszwa 2-komponentowa, ale producent nie zdradza co to dokładnie oznacza. Masa butów to 750 g. (para rozm. 41). Kolory: czarno-srebrny i biało-srebrny.
 

Marathon to buty dla początkujących kolarzy górskich. Zastosowano w nich identyczną podeszwę jak w modelu Krypton, a zapina się je przy pomocy 3 pasków z rzepami. Prostsza konstrukcja oznacza także nieco mniejszą masę. Para w rozmiarze 41 waży 700 g. Ten model butów ma także swój odpowiednik kobiecy, a także, co nie jest dość powszechnie spotykane – dziecięcy.
 


Wszystkie modele butów DMT mają możliwość zamontowania kołków ułatwiających podchodzenie pod strome wzniesienia.


Sprawdź dostępność produktów DMT w sklepach AirBike.pl