Helly Hansen LIFALOFT

 

Nadeszła rewolucja - LIFALOFT ™ w kolekcji jesień/zima 2018 od Helly Hansen

 

Projektanci Helly Hansen dokonali niemożliwego, udoskonalając już i tak najwyższej jakości kurtki wewnętrzne. Stworzyli lżejszy, cieńszy midlayer, który jeszcze lepiej chroni przed zimnem.

65624_662_3

Najnowocześniejsza izolacja LIFALOFT ™ zastosowana w kolekcji na sezon jesień/zima 2018 to przełom w odzieży technicznej. Pomysł izolacji LIFALOFT ™ powstał dzięki współpracy Helly Hansen z narciarską reprezentacją Szwecji. Główną ideą było stworzenie produktu, który da więcej za mniej, a więc zapewni komfort i ciepło w każdych warunkach, a przy tym będzie lekki i praktyczny w podróży. Więcej ciepła a mniej ciężaru. LIFALOFT spełnił tę obietnicę - rozwiązanie znaleziono w specjalistycznych włóknach Lifa®. Najnowocześniejszy midlayer norweskiej marki zapewnia więcej ciepła, pomimo, że waży o 20% mniej niż standardowy produkt. W kurtce wykorzystany jest unikalne połączenie – 75 % włókien Lifa i 25% innych włókien syntetycznych. Uzyskany materiał jest mniej zbity i lżejszy o 20% od standardowego wypełnienia z poliestru.

A jak to działa? Unikalna konstrukcja jest zbiorem mikro komór powietrznych, które pozwalają zgromadzić w sobie więcej ciepła i zapewnić nam lepszą izolację. Struktura jest super wytrzymała i elastyczna.

65603_990_insulation

Kurtkę Lifaloft przetestował już Rafał Król – w jednej ze swoich ekstremalnych wypraw i oto jak wypadły testy - ”Genialność Lifaloft™ polega na tym, że jest to kurtka wszechstronna i uniwersalna. Można pokusić się o stwierdzenie że działa jak termostat, czyli chłodzi gdy jest za gorąco i grzeje gdy jest zbyt zimno. Tę niezwykłą własność Lifaloft™ zauważyłem po raz pierwszy podczas ekspedycji w Andach. Na rozpalonej gorącem pustyni było ponad 35C, ale gdy zawiał lodowaty wiatr nagle robiło się -10C. O dziwo w kurtce Lifaloft™ było komfortowo. To taka ocieplina w której nie będzie nam za gorąco gdy wsiądziemy do pociągu czy autobusu, i nie będzie za zimno gdy z autobusu wyjdziemy na zewnątrz. Z kolei zimą wędrując na nartach i śpiąc na mrozie w temperaturze - 25C Lifaloft™ okazywał się wystarczająco ciepły podczas ruchu i bardzo przydatny podczas spania w śpiworze. Cała kurtka nie jest gruba, bo ma około 0,5 cm grubości. Idealnie zmieści się pod kurtkę membranową.Warto dodać, że sama struktura ociepliny jest trwała a odzież zachowuje swoją grubość i termikę nawet po wielu praniach (Rafał Król – expeditions.pl)

 

 

 

 

O Helly Hansen

Założona w 1877 roku, w Norwegii, marka Helly Hansen wciąż ulepsza swoją profesjonalną odzież, która ochrania ludzkie życie i pozwala czerpać z niego radość.

 Dzięki  doświadczeniu czerpanemu z życia i pracy w najsurowszych warunkach naszej planety, firma stworzyła długą listę innowacji rynkowych, między innymi pierwszy elastyczny, wodoodporny materiał, który powstał prawie 140 lat temu. Kolejne przełomowe odkrycie to pierwszy materiał typu polar stworzony przez Helly Hansen w latach 60., a także stworzoną w latach 70. pierwszą linię technicznej bielizny termoaktywnej, wykonanej w technologii LIFA® Stay Dry.  Firma jest też  autorem wielokrotnie nagradzanego systemu H2Flow, pozwalającego na regulację temperatury ciała w odzieży technicznej.

Helly Hansen to światowy lider zarówno w produkcji odzieży żeglarskiej, narciarskiej oraz roboczej. Odzież narciarską od Helly Hansen nosi ponad 55 000 profesjonalnych narciarzy reprezentacji olimpijskich, reprezentacji narodowych i profesjonalni instruktorzy i przewodnicy w ponad 200 ośrodkach i kurortach narciarskich. Odzież wierzchnia, bielizna termiczna, odzież miejska, obuwie są sprzedawane w ponad 40 krajach i cieszą się zaufaniem entuzjastów sportu i outdooru na całym świecie Aby dowiedzieć się więcej o nowej kolekcji Helly Hansen, zapraszamy na stronę http://sklep.airbike.pl

 

65605_995_2_2 (1)