Jak dobrać rękawiczki i chwyty

Blisko 50% rowerzystów cierpi z powodu drętwienia dłoni w trakcie jazdy na rowerze.
Co z tego, że w nogach para, skoro w palcach u dłoni przebiega horda mrówek?

Problem ten jest powszechnie znany rowerzystom. Pierwszym sposobem jest kompleksowa zmiana ustawienia pozycji na rowerze, innym, dość doraźnym jest dobranie właściwych rękawiczek, owijek czy chwytów.

Przyczyną mrowienia w palcach jest uciskany nerw łokciowy (ten sam, który wywołuje uczucie porażenia prądem po niefortunnym uderzeniu łokciem o cokolwiek).

Firma Specialized dzięki współpracy z dr. Rogerem Minkowem przy projektowaniu rękawiczek zastosowała technologię Body Geometry Gel Padding, dzięki której rowerzyści używający akcesoriów Specialized mogą cieszyć się długą jazdą na rowerze bez przykrego uczucia drętwienia rąk. 

BT17_Spring_Summer_MTB_Apparel_06


Na czym polega BG Gel Padding ?

W ekonomicznie zaprojektowanych rękawiczkach zastosowano wkładkę żelową umiejscowioną w tym miejscu, którym dotykamy chwytów, obejmując je dłonią. Ten sposób umieszczenia "poduszek" żelowych redukuje nacisk na nerw łokciowy. Dzięki temu znikł problem drętwienia i zmęczenia dłoni.

Od czego się zaczęło ?

Dr. Minkow prowadził rozległe badania i testy dotyczące rozkładu sił nacisku na dłonie w trakcie chwytu kierownicy szosowej i MTB w różnych pozycjach. Wyniki tych badań pomogły opracować optymalny kształt, grubość i umiejscowienie wkładek po wewnętrznej stronie rękawiczek. Zmiany te znacznie poprawiły krążenie krwi, dając wytchnienie dłoniom.

Optymalne rozwiązanie

Prawidłowa pozycja na rowerze sprawia, że dłonie na kierownicy są ułożone prawidłowo. Jadąc na rowerze nie trzeba już puszczać kierownicy, aby odzyskać czucie w palcach, zapewniona jest więc stała kontrola nad rowerem. Poprawę komfortu uzyskamy też dzięki używaniu rękawiczek Body Geometry razem z owijkami BG Bar Phat lub chwytami.

System BG Bar Phat posiada specjalne żelowe i piankowe wkładki umiejscowione pod taśmą owijki, co powoduje redukcję ucisku dłoni o 50% w stosunku do tradycyjnych owijek korkowych.
Stosowane na prostych kierownicach MTB chwyty BG rozkładają siłę nacisku na nerw łokciowy na większej, miękko wyściełanej powierzchni, dając ulgę dłoniom.

I o to chodzi. O komfort.