No Flats

 

No Flats to mleczko uszczelniające, niezwykle praktyczne rozwiązanie dzięki któremu problem przebitych dętek odchodzi w niepamięć.
Głównymi zaletami konwencjonalnych systemów bezdętkowych UST są niższe opory toczenia, lepsza przyczepność oraz zredukowana podatność na przebicie. Niestety w porównaniu do tradycyjnych systemów z dętkami zalety te okupione są znacznie wyższą masą rotującą (przeciętnie ok. 200g / koło) oraz zdecydowanie wyższą ceną. W dniu dzisiejszym obydwa systemy w zawrotnym tempie zostają wypierane przez nowoczesne zestawy uszczelniające pozwalające na zastosowanie lżejszych tradycjonalnych obręczy do montażu standardowych opon w systemie bezdętkowym! Możliwe jest to dzięki zastosowaniu specjalnych opasek na obręcz oraz mleczka lateksowego.
Według testu przeprowadzonego przez renomowany niemiecki magazyn rowerowy Bike (10/2006) zestawy uszczelniające są przeciętnie o 24% lżejsze, 16% szybsze i 21% bezpieczniejsze niż konwencjonalne systemy bezdętkowe! W sezonie 2006 co drugi zawodnik startujący na światowej arenie MTB korzystał z systemu uszczelniającego!

Znalezione obrazy dla zapytania no flats logo


 
Sprawdź dostępność produktów No Flats w sklepach AirBike.pl