Praktyczne info

Znana z produkcji rowerów, ubrań i akcesoriów rowerowych firma Specialized stworzyła system, w oparciu o który każdy rowerzysta może otrzymać pomoc w doborze roweru lub też w korekcji ustawień dotychczasowego sprzętu. Dzięki Specialized Bicycle Components University, prawdziwego kolarskiego uniwersytetu, powstał koncept BG Fittingu, mającego na celu poprawę komfortu odczuwanego przez rowerzystę podczas jazdy na rowerze.

Podczas takiego spotkania z profesjonalnym, certyfikowanym BG Fitterem zostaniesz dokładnie przepytany o Twoje preferencje kolarskie, Twój rower wyląduje na trenażerze, a Ty zostaniesz dokładnie zmierzony i ocenie poddana zostanie elastyczność Twojego ciała, liniowość pracy nóg, przeprowadzona zostanie analiza budowy Twoich stóp i na jej podstawie – o ile zajdzie taka potrzeba – zostaną Ci dobrane specjalne wkładki. Ulegnie także zmianie wysokość siodełka, lub też trzeba będzie wymienić je na kompletnie inny model, dobrany zostanie odpowiednio długi mostek, a także mogą ulec zmianie pozycje, w jakich ustawione masz bloki w swoich butach rowerowych. 

Całe spotkanie zamknie się w około czterech godzinach. Ważne jest, abyś zabrał ze sobą krótkie spodenki kolarskie, buty SPD – jeśli używasz pedałów zatrzaskowych - i oczywiście swój rower. 

Usługa zaowocuje nowym, optymalnym ustawieniem roweru do Twojej sylwetki, otrzymasz też na pendrive nagrania „przed” i „po”, aby zobaczyć, jak zmieniła się Twoja pozycja dzięki tej usłudze. Masz też czas, aby przyzwyczaić się do nowych ustawień i wrócić do nas na ewentualną korektę. 

Co powinniśmy zabrać na bike fitting:
-Rower
-Strój kolarski
-Buty z blokami 
-Swoje pedały

Warszawskie BGFit studio zlokalizowane w sklepie rowerowym sieci AirBike jest pierwszym w Polsce miejscem, gdzie dzięki obsłudze kamer 3D można ustalić m.in. złe ustawienie siodełka i skorygować swoją pozycję na rowerze.
Aktualnie posiadamy już dwa niezależne studia i dwoje fitterów. Wyposażenie do systemy od Specialized BGData, Retul, Precisionfit od Trek, Bicisupport.
Będąc całkowicie niezależni od marek i układów, możemy wybierać z systemów to co najlepsze dla użytkowników.

długa fota do bg

Bikefitt (ustawianie roweru) to rewolucyjna usługa, dzięki której poprawisz swój komfort jazdy, zlikwidujesz ból nadgarstków, kolan, pleców, czy karku, który występuje nawet przy krótkotrwałej jeździe na niedopasowanym do Twojej sylwetki rowerze.

Profesjonalny fitter Wojciech Marcjoniak pracuje na systemie Body Geometry od samego początku. Jest pierwszym fitterem w Polsce i ma na swoim koncie klika tysięcy ustawień, a to oznacza tysiące zadowolonych rowerzystów.
Także tych zajmujących czołowe miejsca na wyścigach kolarskich, jak również osób, które rower traktują rekreacyjnie i chcą po prostu dobrze się na nim czuć.

Po dziesięciu latach, wyszkoliliśmy drugiego fittera. Tym razem to dziewczyna - Dorota :)
Prymus na studiach i prymus w pracy. Świerze spojrzenie, wyszkolone u Jarka Dymka, doskonalone pod okiem Wojtka.
Z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań, zaczerpniętych z kilku (często konkurencyjnych) systemów.
To wszystko pozwoliło rozwinąć nasz fitting, umocnić pozycję lidera i skrócić oczekiwanie na badanie.

Zapraszamy!