Praktyczne info

Znana z produkcji rowerów, ubrań i akcesoriów rowerowych firma Specialized stworzyła system, w oparciu o który każdy rowerzysta może otrzymać pomoc w doborze roweru lub też w korekcji ustawień dotychczasowego sprzętu. Dzięki Specialized Bicycle Components University, prawdziwego kolarskiego uniwersytetu, powstał koncept BG Fittingu, mającego na celu poprawę komfortu odczuwanego przez rowerzystę podczas jazdy na rowerze.

Podczas takiego spotkania z profesjonalnym, certyfikowanym BG Fitterem zostaniesz dokładnie przepytany o Twoje preferencje kolarskie, Twój rower wyląduje na trenażerze, a Ty zostaniesz dokładnie zmierzony i ocenie poddana zostanie elastyczność Twojego ciała, liniowość pracy nóg, przeprowadzona zostanie analiza budowy Twoich stóp i na jej podstawie – o ile zajdzie taka potrzeba – zostaną Ci dobrane specjalne wkładki. Ulegnie także zmianie wysokość siodełka, lub też trzeba będzie wymienić je na kompletnie inny model, dobrany zostanie odpowiednio długi mostek, a także mogą ulec zmianie pozycje, w jakich ustawione masz bloki w swoich butach rowerowych. 

Całe spotkanie zamknie się w około czterech godzinach. Ważne jest, abyś zabrał ze sobą krótkie spodenki kolarskie, buty SPD – jeśli używasz pedałów zatrzaskowych - i oczywiście swój rower. 

Usługa zaowocuje nowym, optymalnym ustawieniem roweru do Twojej sylwetki, otrzymasz też na pendrive nagrania „przed” i „po”, aby zobaczyć, jak zmieniła się Twoja pozycja dzięki tej usłudze. Masz też czas, aby przyzwyczaić się do nowych ustawień i wrócić do nas na ewentualną korektę.
Zapraszamy.  

Co powinniśmy zabrać na bike fitting:
-Rower
-Strój kolarski
-Buty z blokami 
-Swoje pedały