Rower Specialized Shiv Triathlon 2012

W CIĄGU KILKU OSTATNICH LAT SPECIALIZED NAROBIŁ SPORO ZAMIESZANIA W ŚWIECIE TRIATHLONU. NIGDY WCZEŚNIEJ JEDEN ZESPÓŁ NIE ZDOMINOWAŁ W RÓWNYM STOPNIU TEJ DYSCYPLINY, ZDOBYWAJĄC TYTUŁY MISTRZOWSKIE NA DYSTANSACH IRONMAN, OLYMPIC, SPRINT I XTERRA.

 

ZNOWU PODNOSIMY POPRZECZKĘ: PRZEDSTAWIAMY NOWY MODEL SHIV. WYŚCIGOWA MASZYNA NIE SPEŁNIA ABSOLUTNIE ŻADNYCH WYMOGÓW UCI, ZAPROJEKTOWALIŚMY JĄ SPECJALNIE Z MYŚLĄ O TRIATHLONISTACH: JEST BARDZIEJ AERODYNAMICZNA, NIŻ POZWALA NA TO UCI, MA O WIELE SZERSZY ZAKRES DOPASOWANIA ORAZ OPATENTOWANY SYSTEM FUELSELAGE, KTÓRE WPROWADZA NOWE REGUŁY GRY.

TRZY SŁOWA SĄ KLUCZEM DO ODRÓŻNIENIA SHIV OD KONKURENCJI: AERO, FUEL, FIT. U PODSTAW STOI KARBONOWA RAMA FACT IS. PRZEANALIZOWALIŚMY PRZEPŁYW POWIETRZA WOKÓŁ RAMY, ZWRACAJĄC SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ NA BOCZNY WIATR, KTÓRY SPRAWIA NAJWIĘCEJ PROBLEMÓW TRIATHLONISTOM. ZAMIAST POLEGAĆ W PEŁNI NA PROFILU LOTNICZYM, ZOPTYMALIZOWALIŚMY KSZTAŁT POSZCZEGÓLNYCH RUR I CAŁEJ RAMY DLA RÓŻNYCH KIERUNKÓW WIATRU. ODRZUCAJĄC OGRANICZENIA UCI MOGLIŚMY ZASTOSOWAĆ RURY O PROFILU LOTNICZYM W PROPORCJACH 1:4, O WIELE BARDZIEJ OPŁYWOWE, A TYM SAMYM SZYBSZE, NIŻ STANDARD UCI - 3:1.

POGŁĘBIONY KSZTAŁT RUR TO DOPIERO POCZĄTEK. Z UWAGI NA ZNACZNE OBNIŻENIE AERODYNAMIKI PRZEZ TRADYCYJNE BIDONY, ZAPROJEKTOWALIŚMY ZBIORNIK FUELSELAGE, SPRYTNIE SCHOWANY W GRUBEJ RURZE DOLNEJ/GŁÓWCE RAMY. KORZYŚĆ JEST PODWÓJNA: BEZPIECZNIEJSZE I WYGODNIEJSZE PICIE PRZY JEŹDZIE Z DOLNYM CHWYTEM ORAZ ZWIĘKSZENIE AERODYNAMIKI - KOMPLEKSOWE TESTY W TUNELU AERODYNAMICZNYM WYKAZAŁY, ŻE JEST TO NASZ NAJBARDZIEJ OPŁYWOWY ROWER, Z AERODYNAMIKĄ PRZEWYŻSZAJĄCĄ JAKIKOLWIEK DOSTĘPNY NA RYNKU MODEL Z BIDONEM.

POZWOLIŁO NAM TO RÓWNIEŻ ZWIĘKSZYĆ ZAKRES DOPASOWANIA DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB UŻYTKOWNIKÓW. ROWER DOSTĘPNY JEST W PIĘCIU ROZMIARACH RAMY, POSIADA OPATENTOWANĄ KIEROWNICĘ SPECIALIZED AERO, SYSTEM CONTROL TOWER ORAZ ODWRACANĄ, OPŁYWOWĄ SZTYCĘ, DAJĄCE SZEROKI ZAKRES DOPASOWANIA PIONOWEJ I POZIOMEJ ODLEGŁOŚCI POMIĘDZY GŁÓWKĄ RAMY A SUPORTEM.

ZAMIAST TWORZYĆ KOLEJNY ROWER WG NORM UCI, KTÓRY NADAJE SIĘ RÓWNIEŻ DO ZAWODÓW TRIATHLONOWYCH, POSTAWILIŚMY SOBIE ZA CEL ZBUDOWANIE MASZYNY POD KATEM TYLKO I WYŁĄCZNIE TEJ DYSCYPLINY SPORTU. NIE BĘDĄC OGRANICZENI NORMĄ, MOGLIŚMY ZACZĄĆ PISAĆ OD NOWA HISTORIĘ ROWERU TRIATHLONOWEGO.

NOWY SHIV TO ŻYWY DOWÓD NASZEJ WIEDZY I ZAANGAŻOWANIA W TĘ DYSCYPLINĘ SPORTU.

(zamów swojego triathlonowego Shiv'a lub sprawdź dostępne od ręki w AirBike modele Specialized Shiv i Specialized Transition)

 

Opis i zdjęcia poprzednich modeli Specialized Shiv

Wyszukiwarka

Facebook

Kontakt

Warszawa - Al. KEN 49
+48 22 4058045
www.airbike.pl - KEN