S-Works Evade

Na poniższym filmie możecie zobaczyć najnowsze technologie zastosowane w kaskach Specialized 2019

Schemat myślenia o kaskach jest od lat ten sam, składa się z trzech zmiennych
- aerodynamika
- niska masa
- wentylacja
W jednym kasku, mieszczą się zazwyczaj najwyżej dwie z tych cech. Zdążyłeś się już pewnie zorientować, że Secialized nie są skłonni się na to zgodzić. Wolą zmieniać reguły gry by tworzyć produkty, o których do niedawna nikt nawet nie marzył.
Najlepszym tego przykładem jest nowy S-Works Evade, najszybszy na świecie kask szosowy.  Pracujący nad aerodynamiką Evade praktycznie przeprowadzili się do Win Tunnel.

specialized wind tunnel

Posiadanie własnego tunelu pozwala firmie Specialized myśleć o aero już w fazie projektowania nowych produktów, a nie tylko testować w nim gotowe rozwiązania. W Win Tunnel szczegółowo przeanalizowali każdy aspekty budowy kasku, który następnie poddali testom w warunkach rzeczywistych, aby nic nie było dziełem przypadku.
To, że kask jest najszybszym modelem szosowym, jaki do tej pory wykonali, jest efektem tysięcy godzin testów i prac działu badań i rozwoju.
bettiniphoto_0372936_1_2000px
Lepsza aerodynamika i lżejsza budowa nie oznaczają wcale mniejszego bezpieczeństwa. Konstrukcja opiera się na technologii Energy Optimized Multi-Density EPS, czyli odpowiednim rozmieszczeniu elementów z pianki o różnej gęstości. Z kolei otwory wentylacyjne zostały opracowane tak, by przepływ powietrza nie tylko chłodził głowę, ale również zmniejszał całkowity opór powietrza. Oczywiście oba te aspekty - wentylacja i aerodynamika - zostały zoptymalizowane w Win Tunnel, i to nie jeden po drugim, ale w ramach równoczesnych testów i pomiarów. Wloty oraz kanały wewnątrz kasku opracowali w taki sposób, aby do chłodzenia wykorzystać jak największą ilość powietrza.
A efekt? Nowy Evade ma najlepszy z dostępnych dziś systemów wentylacji i pozwala zapomnieć, że w ogóle masz na głowie kask.

specialized evade tyl
Dzięki wykonanej pracy Evade pozwala zaoszczędzić 50 sekund na dystansie 40 km w porównaniu do tradycyjnych kasków szosowych i około sześciu sekund w porównaniu z poprzednią wersją. Teraz możesz jechać szybko i czuć wiatr we włosach tak, jakbyś jechał bez kasku. Żaden inny kask szosowy nie jest w stanie tego zapewnić.  Nowy ANGI Crash Sensor gwarantuje spokój ducha Tobie i Twoim najbliższym - czujnik współpracuje z aplikacją na iOS lub Android, a po wykryciu wypadku automatycznie wysyła wiadomość na wybrane numery z listy kontaktów telefonu. Synchronizacja z naszą aplikacją oraz STRAVA® umożliwia śledzenie pozycji wg współrzędnych GPS. Oczywiście nawet najszybszy kask będzie bezużyteczny, jeżeli nie będzie idealnie dopasowany.

specialized evade dol

Wzięliśmy to pod uwagę i wyposażyliśmy nowy S-Works Evade w najnowocześniejsze rozwiązania, jak system Mindset HairPort 2 z mikroregulacją, miękką nierozciągliwą siateczkę oraz wkładki czołowe Gutter Action, dzięki którym pot nie spływa do oczu. Dodaliśmy również magnetyczną klamrę, by maksymalnie ułatwić zapinanie jedną ręką w trakcie jazdy.  Dzięki zakrojonym na szeroką skalę pracom rozwojowym w Win Tunnel, Evade jest najszybszym kaskiem szosowym.
- System wentylacji 4th Dimension z głębokimi kanałami oraz dużymi otworami wlotowymi i wylotowymi łączy maksymalne chłodzenie z aerodynamiką
- Opatentowana konstrukcja z pianki EPS o zróżnicowanej gęstości pochłania energię uderzeń
- Opatentowany, wzmocniony aramidem szkielet, który stanowi stelaż dla pianki EPS, znakomicie pochłania energię uderzenia
- Ultralekki system HairPort II micro-dial umożliwia szeroki zakres indywidualnego dopasowania
- Wkładki Gutter Action to wyższy komfort i lepsze odprowadzanie potu
- Cienkie, miękkie i lekkie paski systemu mocującego 4X DryLite nie rozciągają się pod wpływem potu ani wody
- System Tri-Fix zapewnia wygodę i łatwą regulację pasków. Paski systemu mocowania obniżają wagę i zwiększają bezpieczeństwo
- Z systemem MIPS
- Wbudowany czujnik wypadku ANGI
- Magnetyczna klamra to prosta obsługa i bezpieczeństwo

Dostępne kolory:

Kask S-Works Evade TEAM RED/BLACK z ANGI - 1.299 zł
60719-001_HLMT_SW-EVADE-II-HLMT-ANGI-MIPS-CPSC-TEAM-RED-BLK-M_HERO
Kask S-Works Evade BLACK z ANGI - 1.299 zł
60719-003_HLMT_SW-EVADE-II-HLMT-ANGI-MIPS-CPSC-BLK-M_HERO
Kask S-Works Evade WHITE z ANGI - 1.299 zł
60719-004_HLMT_SW-EVADE-II-HLMT-ANGI-MIPS-CPSC-WHT-M_HERO
Kask S-Works Evade ACID LAVA/ACID PURPLE (bez ANGI) - 1.099 zł
226217
Kask S-Works Evade Red Hook Crit Limited - 1.299 zł
60719-071_HLMT_SW-EVADE-II-LTD-CPSC_RED-HOOK-CRIT_HERO

Wyszukiwarka

Facebook

Kontakt

Warszawa - Al. KEN 49
+48 22 4058045
www.airbike.pl - KEN