S-Works EXOS

Nowość od Specialized.

S-Works EXOS

 
Ważące ledwie 150 gramów S-Works EXOS to najlżejsze na świecie buty rowerowe z pokrętłem Boa®. Ale niska masa to nie jedyna ich zaleta - buty mają wszystko, czego można spodziewać się po marce S-Works. To wciąż klasa World Tour - z tym że odchudzona. Aby zmieścić się w 150 gramach bez strat mocy, musieliśmy sięgnąć po kilka sztuczek inżynieryjnych, a potem dołożyć odrobinę magii. Karbonowa podeszwa została opracowana z wykorzystaniem metody analizy elementów skończonych oraz mapy nacisku, które pozwoliły wyraźnie zmniejszyć ilość użytego materiału, a jednocześnie zachować niesamowitą sztywność. Jeżeli chodzi o wierzch buta, całkowicie zrezygnowaliśmy z usztywnienia pięty. Kosmiczny materiał Dyneema® z wzmocnieniem CubicTec trzyma piętę na tyle pewnie, że żaden wat mocy, z którą naciskasz na pedały, nie idzie na marne. Kolejnym rozwiązaniem jest przyszwa Warp Sleeve, która z kolei pozwala zrezygnować z usztywnienia palców, jest lekka i zapewnia komfort. Oczywiście buty mają wszystkie osławione rozwiązania Body Geometry, jak wsparcie łuku podłużnego, wkładka varus i wysklepienie śródstopia. Każde z nich rozwiązań zostało ergonomicznie zaprojektowane i poddane testom naukowym, by dać większą moc, zwiększyć efektywność i zmniejszyć ryzyko kontuzji. S-Works EXOS to najlżejsze seryjnie produkowane buty rowerowe z pokrętłem Boa®.

Cena 2899.-pln

pobrane (2)
pobrane (3)
pobrane (5)
pobrane (6)
 
Podeszwa i wkładka Body Geometry zostały zaprojektowane pod kątem ergonomii i poddane testom naukowym - zwiększają moc i efektywność oraz zapobiegają kontuzjom dzięki optymalizacji wzajemnego ułożenia biodra, kolana i stopy.

Nasza najlżejsza podeszwa z karbonu FACT Powerline™ daje maksymalne przeniesienie mocy: indeks sztywności 13.0
Wierzch z kilku warstw włókien Dyneema®, ułożonych tak, by uniemożliwić rozciąganie w jakimkolwiek kierunku i pewnie trzymać stopę.

Pokrętło BOA®, umożliwiające regulację w trakcie jazdy, gwarancja BOA® Lifetime.

Gniazda śrub bloków ze stopu tytanu można obrócić, przesuwając pedał/blok o 5 mm do tyłu.

Antypoślizgowa podeszwa na pięcie

Krój Form Fit i miękka przyszwa oznaczają idealne dopasowanie do stopy.

Montaż bloków na trzy śruby. Kompatybilny z większością pedałów szosowych.
Waga ok.: 150g (jeden but rozmiaru 42)

Wyszukiwarka

Facebook

Kontakt

Warszawa - Al. KEN 49
+48 22 4058045
www.airbike.pl - KEN