Tarmac 2017

Specialized Tarmac to nie tylko rower szosowy, który nie raz stawał na szczycie podium we wszystkich grand tourach, nie tylko jeden z najlepiej dopracowanych rowerów wszechczasów. Tarmac to obiekt pożądania, maszyna tego samego pokroju co samochody Ferrari. Tarmac to szczytowe osiągnięcie w zakresie technologii, wzornictwa i pasji do jazdy.

 

Można powiedzieć, że karbonowa szosówka zawsze jest karbonową szosówką, a różnice między markami i modelami są od pewnego przedziału cenowego minimalne. Czy flagowy produkt Specialized może tak bardzo różnić się od konkurencji, by faktycznie uznać go za lidera w swojej klasie? Może, a jest tak dzięki unikalnemu podejściu inżynierów Speca do rowerów wyścigowych, czyli o technologii projektowania Rider-First Engineered. W trakcie powstawania nowych roczników zauważono, że proporcjonalne zwiększanie wymiarów ramy nie przynosi optymalnych efektów. Na większy rower z wyższym jeźdźcem oddziałują inne siły, niż na osobę niską na niewielkim rowerze. Powoduje to, że zwyczajne zwiększanie ramy według proporcji daje nieoptymalną geometrię i sztywność, przez co nie pozwala realizować jeźdźcowi pełni swojego potencjału. Inna masa całkowita systemu w inny sposób wchodzi w zakręty, inaczej przyspiesza, itd.

 

Rider-First Engineered to odpowiedź na wynikające z powyższego zagadnienia problemy. W trakcie testów rowerów we wszystkich dostępnych rozmiarach, dokładnie zmierzone zostały siły oddziałujące na rower w kluczowych punktach na ramie, a grubość rur i warstwowanie arkuszy włókna węglowego została dobrana właśnie pod kątem reakcji na te siły. Dzięki temu każdy rozmiar ramy dostosowany jest idealnie, co przekłada się na sztywność i niską masę, przeniesienie mocy, a przede wszystkim responsywność roweru i jego zachowanie w zakrętach. Otrzymujemy rower pasujący do jeźdźca jak rękawiczka.

IMG_1072 (1)

Tarmac to seria rowerów dla wymagających amatorów i zawodowców. Jako flagowy produkt Speca ścigają się na nim największe gwiazdy naszego sportu - nazwiska takie jak Sagan czy Contador mówią same za siebie. W sezonie 2017 katalog Tarmaca jest bardzo szeroki, a zobaczymy w nim coraz więcej aktualnie popularnych rozwiązań. Dostępne są wersje zarówno na najnowszych grupach Shimano Di2, jak i SRAM eTap, możemy również wybierać między hamulcami zaciskowymi, a kontrowersyjnymi w zeszłym sezonie tarczowymi. Każdy wyjeżdżający ze sklepu Tarmac spełnia normy UCI. Wyższe modele stoją na projektowanych przez Specialized wysokiej jakości kołach Roval. Ramy i widelce wykonane są oczywiście z najwyższej jakości włókna węglowego (od FACT 11r w dół), podobnie jak elementy kokpitu. W zależności od wersji wyposażenia dostępna jest też cała gama grup napędowych Shimano i SRAM.

 

Rowery Specialized Tarmac dostępne są w cenach od 7 699 zł za model SL4, aż do 42 599 zł za wersję S-Works na najnowszej grupie SRAM eTap.


 

Wyszukiwarka

Facebook

Kontakt

Warszawa - Al. KEN 49
+48 22 4058045
www.airbike.pl - KEN