Venge / Venge ViAS 2017

Nie każdy producent rowerów może się pochwalić posiadaniem własnego tunelu aerodynamicznego zaprojektowanego specjalnie pod kątem naszego sportu. Specialized może, postawili sobie jeden zaraz po drugiej stronie ulicy od biura przy Morgan Hill. Nazwali go Win Tunnel (aha!) i właśnie w nim do perfekcji dopracowywane są projekty rowerów z “eską” na główce i kół Roval.

 

Chyba najważniejszym dzieckiem Win Tunnelu jest Specialized Venge, czyli najbardziej aerodynamiczna propozycja marki. Rower ten od początku do końca zaprojektowany został tak, by maksymalnie ograniczyć opór powietrza. Efekt ten uzyskano dzięki nadaniu ramie i komponentom odpowiedniego kształtu właśnie na podstawie danych z tunelu, a także dzięki prawidłowemu schowaniu “wystających” elementów takich jak hamulce.

 

Każdy wychodzący z jednolitej bryły roweru element to utrata Wattów. Właśnie dlatego w Vengu ViAS okablowanie roweru jest prowadzone wyłącznie wewnętrznie, a hamulce zaciskowe zaprojektowanie specjalnie dla tego modelu osłonięte są przez inne elementy konstrukcji w taki sposób, by nie mieć żadnego wpływu na opływ powietrza. W połączeniu z kołami stożkowymi również testowanymi pod kątem aerodynamiki w Win Tunnelu, oraz kierownicą o najwęższym możliwym profilu, otrzymujemy rower tak bardzo opływowy, że następnym krokiem ku zmniejszeniu oporu byłoby po prostu stanie w miejscu.

IMG_1074

W sezonie 2017 Venge dostępny jest w sześciu wersjach osprzętowych, od modelu Elite w cenie 11 999 zł, do absolutnego dzieła sztuki, jakim jest S-Works Venge ViAS Di2 w cenie 43 999 zł. Ta ostatnia propozycja postawiona jest na ramie z włókna węglowego FACT 11r wykonanego w technologii Rider-First Engineered (odpowiednie dopasowanie grubości rur do sił działających na rowery o innych rozmiarach), grupie Shimano Dura-Ace Di2 i wspomnianych wyżej kołach Roval CLX 64. Dodatkowo mechanizm korbowy S-Works wykonany jest również z karbonu i wyposażony w miernik mocy Quarq, a także łożyska CeramicSpeed.

 

Warto dodać, że Venge idealnie współpracuje z akcesoriami również projektowanymi w Win Tunnelu, takimi jak kask S-Works Evade, czy buty S-Works 6.

 

Wyszukiwarka

Facebook

Kontakt

Warszawa - Al. KEN 49
+48 22 4058045
www.airbike.pl - KEN